To nie przypadek, że jesteś na tej stronie. Masz wyjątkowe dziecko lub na nie oczekujesz. Chcesz wiedzieć więcej o płaczu Twojego maleństwa i jak możesz pomóc jemu i sobie. 
Wyobraź sobie, że Twoje niemowlę płacze, a Ty dokładnie wiesz co mu jest i jak temu zaradzić. Wyobraź sobie, że masz więcej czasu dla siebie, swojego męża i dziecka. Jesteś spokojna i szczęśliwa, bo Twoje dziecko jest spokojne.
Wyobraź sobie jak piękne może być macierzyństwo kiedy nie zastanawiasz się czy Twój niemowlak płacze z bólu, ze zmęczenia, z głodu; kiedy nie masz obaw zostawić swojego maleństwa z mężem, bo wiesz że zapewni mu najlepszą opiekę; kiedy nie martwisz się, że wracając do pracy pozostawisz płaczące dziecko opiekunce.
Zobacz prezentację i czytaj dalej o sposobach ukojenia płaczu Twojego niemowlaka.

[/caption]

Czy  płacz dziecku szkodzi?

„To nie możliwość ale fakt, że pozostawienie płaczącego niemowlaka, może spowodować negatywne zmiany w jego mózgu.” pisze w swojej książce Penelope Leach.

Penelope Leach to brytyjska psycholog o światowej sławie, zaufany guru w dziedzinie rodzicielstwa i rozwoju dziecka. Leach udowadnia, że regularne pozostawianie płaczącego niemowlaka, może uszkodzić jego rozwijający się mózg.

Naukowcy zmierzyli poziom hormonu stresu kortyzolu, u dzieci na których płacz, rodzice lub opiekunowie, nie odpowiadają. Neurobiolodzy twierdzą, że wysoki poziom kortyzolu jest toksyczny dla rozwijającego się mózgu maluszka.

Jedynym sposobem porozumiewania się niemowlaka w pierwszym roku jego życia jest płacz. Płacz jest jedynym sposobem jakie dziecko zna aby jego rodzice odpowiedzieli na jego potrzeby. Odmawiając maluszkowi tej odpowiedzi można spowodować długotrwałe emocjonalne zmiany w jego psychice.

Bobasy zawsze mają powód, kiedy płaczą. Ich płuca nie potrzebują ćwiczeń. Takie maleństwa nie potrafią szantażować rodziców jak to niektórzy twierdzą. Zostawianie dziecka aby się wypłakało jest szkodliwe nie tylko dla dziecka, ale także jest bardzo trudne dla kochających rodziców.

Źródło:

Mama

Czy ważne jest odpowiadanie na potrzeby noworodka?

Jest dużo dowodów na to, że czym szybciej będziesz reagować na płacz swojego noworodka, tym bardziej wesprzesz jego poczucie pewności i bezpieczeństwa. Dzięki temu gdy Twoje dziecko będzie dorastać, będzie mniej płakać.

Będąc kochającym i odpowiadającym na potrzeby niemowlaka rodzicem, wspierasz prawidłowy rozwój jego mózgu. Badania pokazują, że dzieci których rodzice odpowiadali na ich potrzeby w wieku niemowlęcym mają wyższy iloraz inteligencji. Dzieci kóre dużo płaczą, mają problemy ze snem oraz przyjmowaniem pokarmów, narażone są w większym stopniu na wystąpienie poważnych problemów behawioralnych jak ADHD w późniejszym okresie życia. (źródło http://wiadomosci.onet.pl/nauka/naukowcy-placz-dziecka-to-niepokojacy-sygnal,1,4249784,wiadomosc.html).

Niektóre niemowlaki popłakują, gdy są odłożone do łóżeczka, nie podnoś maluszka od razu, daj mu chwilkę żeby się sam uspokoił. Jeżeli dziecko nie przestaje płakać, to znaczy że chce Ci coś zakomunikować. Nie wolno pozostawić płaczącego noworodka samego na dłużej niż 5 min. Jest ogromna różnica dla dziecka między pozostawieniem go aby się wypłakało, a noszeniem go na rękach.

mama

tata

Kiedy jesteś zmęczona płaczem dziecka, poproś o pomoc, swojego męża, rodziców, koleżankę, odpocznij i pamiętaj, że Twój noworodek płacząc:

 • nie manipuluje Tobą, płacząc chce przekazać co potrzebuje;
 • nie ćwiczy płuc;
 • chce Ci powiedzieć, że nie poradzi sobie sam w otaczającym go świecie, potrzebuje Ciebie.

Nie rozpieścisz swojego maleństwa, dbając o jego potrzeby tym samym o jego prawidłowy rozwój intelektualny i emocjonalny.

Jeżeli jesteś zmęczony i nie rozumiesz płaczu swojego maleństwa, a masz do tego pełne prawo (matki uczą się płaczu swojego dziecka do pół roku i to przeważnie tylko sygnalizacji głodu i bólu), zamów WhyCry Mini lub wypożycz WhyCry Mini (napisz do nas info@qelements.pl), który pomoże Twoim zmęczonym instynktom macierzyńskim i z dokładnością do 98% określi powód płaczu Twojego maleństwa.

lala

Płacz jest formą komunikacji.

Kluczem do ukojenia płaczu Twojego dziecka jest zrozumienie co Twój niemowlak chce Ci przekazać poprzez płacz. Czytaj więcej o płaczu www.zrozumdziecko.pl. Wiedząc dlaczego Twoje dziecko płacze będziesz w stanie szybko je uspokoić, odpowiadając na jego potrzeby.

fajne

rodzaje płaczu dziecka, powody płaczu niemowlaka
Rodzaje płaczu niemowlaka.

dziękuję

Powody płaczu niemowlaka i sposoby na ukojenie płaczu dziecka.
Obrazowo i przejrzyście, sposoby na płacz maluszka. Wydrukuj! Będzie pomocne gdy Twój maluch będzie płakać, a Wy będziecie zmęczeni.

llaa

Niemowlę płacze gdy jest GŁODNE.

Pierwsze co  przychodzi do głowy gdy dziecko płacze to głód.  Czasem może Ci się wydawać, że dopiero co karmiłaś swoje dziecko. Pamiętaj, noworodek może jeść nawet co 2 godziny lub częściej. Karmiąc piersią nie wiesz ile zjadło maleństwo i jak pożywny był pokarm, po karmieniu niemowlę może być wciąż głodne. Jeżeli nie masz pewności czy głód jest powodem płaczu, obserwuj jak Twoje dziecko się zachowuje i skorzystaj z pomocy WhyCry Mini.  Może Ci się wydawać, że maluszek nie jest głodny, gdyż płacze przy karmieniu. Powodów może być wiele.

Zobacz jak niemowlę płacze gdy jest głodne.

lubie

Powody płaczu związane z karmieniem:

 • Sprawdź czy Twoje maleństwo jest dobrze „przypięte” do piersi, zwróć uwagę aby nos nie był zatkany, przygnieciony. Dziecko musi swobodnie oddychać.
 • Jeżeli Twoje piersi są pełne mleka, które szybko i samoistnie jest wlewane do buzi maluszka, dziecko może nie nadążać z połykaniem i krztusić się, wtedy nim zaczniesz karmić odciągnij trochę pokarmu (możesz zrobić to ręcznie). Takie zalewnie pokarmem dzidziusia jest także niebezpieczne dla jego zdrowia.
 • Jeżeli dziecko płacze regularnie po karmieniu, pamiętaj, że Twój dzidziuś powinien beknąć po jedzeniu; możesz także odbeknąć go kilka razy podczas karmienia. Głodne niemowlę jedząc szybko połyka przy okazji powietrze, które tworzy bański  w brzuszku, gazy.
 • Nawet po karmieniu maluch może być wciąż głodny. Powodem może być chude mleko lub dziecko nieprawidłowo ciągnie. Pamiętaj, że gdy dziecko śpi przy piersi wtedy nie je! Nie pozwalaj niemowlakowi zasypiać przy piersi, możesz bobasa dotykać mokrą chusteczką po policzku, możesz malucha łaskotać w stopki aby nie zasnął gdy ciągnie cyca. Jeżeli karmisz butelką zapytaj się lekarza nim zwiększysz dawki mleka.
 • Jeżeli karmisz butelką pamiętaj o dopasowaniu smoczka do wieku dziecka i jego potrzeb (wcześniaki, dzieci z refluksem, rozszczepieniem podniebienia potrzebują specjalnych butelek i smoczków do karmienia). Dziurka w smoczku nie może być zbyt duża (mleko będzie za szybko się wlewać) ani zbyt mała (wolno płynące mleko będzie sprawiać, że maluch się będzie denerwować).
 • Głodne niemowlę, które nie będzie nakarmione w odpowiednim momencie, będzie zestresowane i mimo głodu nie zacznie ciągnąć piersi czy butelki. Przed kamieniem trzeba niemowlaka wyciszyć. Można przystawić maluszka do piersi kołysząc je stojąc, podobnie z podaniem butelki. Powolny płynny ruch uspokoi maluszka i Ciebie. WAŻNE jeżeli Ty się będziesz denerwować, niemowlę też. Ważne jest aby ruch był płynny, dzidzia nie potrząsana, lecz kołysana.
 • Niemowlę może często płakać z powodu głodu gdy dużo ulewa po jedzeniu. Można kupić specjalne mleko modyfikowane dla niemowląt, które mają refluks lub dużo im się ulewa. Mleko mocno gęstnieje w żołądku dziecka jak kisiel i nie wylewa się z brzuszka. Jeżeli karmisz piersią, na początek karmienia możesz podać trochę takiego mleka a dalej karmić już piersią, mleka wymieszają się w żołądku. Takie mleko jest także bardzo sycące, dlatego może być podawane nawet tym niemowlakom którym się nie ulewa, ale budzą się często na karmienie w nocy.

kh

Twoje dziecko płacze? WhyCry może być rozwiązaniem.
WhyCry WhyCry Mini, tłumaczy płacz dziecka.

smutna

Niemowlę płacze gdy jest ZMĘCZONE

Początkowo Twój maluszek nie zna różnicy między dniem i nocą. To Ty musisz się przystosować do rytmu dziecka. Jeżeli będziesz próbować dostosować niemowlaka do swojego planu spania, sprawisz tylko, że dziecko będzie więcej płakać.

Kiedy jesteśmy śpiący i zmęczeni sami jesteśmy marudni. Gdy dziecko zaczyna być śpiące wtedy jest moment, aby położyć je spać, gdy ominiemy tą okazję, maluszek będzie zdenerwowany i dużo trudniej będzie ukoić jego płacz. Przemęczone niemowlę będzie płakać aby rozluźnić napięcie.

dobre

Powoli zaczynaj wprowadzać stały plan snu dziecka poprzez rutynowe działania takie jak kąpiel, przytulanie-kołysanie, czytanie, śpiewanie. Będą to sygnały dla maluszka, których szybko się nauczy, że zaczyna się pora snu. Podobnie w ciągu dnia, staraj się kłaść malca zawsze o stałej porze i w tym samym miejscu np. w łóżeczku w dziecka pokoiku. Bobas odłożony do łóżeczka, będzie wiedział, że jest pora spania.

Pamiętaj!
 • Wewnętrzny zegar dziecka, nie jest wykształcony do 6 tygodnia życia.
 • Sen małego dziecka różni się znaczenie od snu dorosłego. Niemowlak dłużej śpi w lekkiej fazie snu tak zwanej fazie REM. Dużo łatwiej jest się wybudzić z takiego snu niż ze snu głębokiego. 50 % snu niemowlaka jest w fazie REM, gdzie dorosłego tylko 25% . Wcześniaki jeszcze więcej czasu śpią tym lekkim snem.
 • Dopiero w szóstym miesiącu życia, mózg niemowlęcy reguluje sen podobnie jak u dorosłego.
 • Psycholodzy wyróżnili 6 faz świadomości dziecka, w tym 3 fazy snu, maleństwa, które mają problemy z gładkim przechodzeniem między tymi fazami wyrażają to płaczem.

Jak ukoić płacz zmęczonego/śpiącego dziecka?

 • Zabierz niemowlaka w ciche miejsce, gdzie nie będą dochodziły nieznane mu dżwięki czy zapachy, tam gdzie będzie czuło się bezpieczne.
 • Mów cichutko do maluszka, kołysz go w leżącej pozycji; przytul blisko piersi (możesz nosić niemowlę w chuście wtedy będzie blisko Twojego ciała, a gdy będziesz chodzić będziesz je naturalnie kołysać); możesz położyć się z maleństwem i przytulić do piersi.
 • Połóż dziecko do wózka i zabierz na spacer.
 • Kołysz maluszka w kołysce, wózku.
 • Połóż dziecko na sobie tak aby czuło Twoje ciepło,  bicie Twojego serca i zrelaksowany wolny oddech.
 • Włącz cichą muzykę, suszarkę, puść wodę w kąpieli, dziecko się uspokaja przy rytmicznych dźwiękach.
 • Czytaj niemowlakowi książkę, mów, śpiewaj cichutko.
 • Masuj maluszka, dotykając delikatnie całego jego ciała, rąk, nóg, paluszków, głaszcz je delikateni po policzkach.
 • Niemowlakowi nie może być zimno, ani nie może być przegrzane. Jeżeli odkładasz dziecko do chłodnej pościeli, może mieć trudności z zaśnięciem. Chociażby butelką z ciepłą wodą ogrzej jego łóżeczko.
 • Pozwól dziecku na ssanie paluszków, lub daj smoczka, odruch ssania bardzo uspokaja dzieci. Niemowlę nie powinno zasypiać podczas karmienia piersią.
 • Możesz wykąpać się z maluszkiem, jest to świetny sposób na relaks i nawiązanie bliższej więzi dla Ciebie i dziecka. Przygasając światło w łazience, sprawisz, że maleństwo poczuje się bezpiecznie jak u Ciebie w brzuchu. Po kąpieli niemowlaki szybko tracą ciepło i marzną wtedy trudno jest uspokoić zmarźlucha. Od raz po kąpieli zawiń dziecko w dwa ręczniki i utul. Zrelaksowane maleństwo będzie łatwiej Ci ubrać i położyć do snu.
 • Spraw by dziecko czuło się bezpicznie poprzez zawinięcie go w lekki kocyk.  Wiele dzieci denerwuje się własnymi, nieskoordynowanymi ruchami rąk i nóżek. Ciasne zawinięcie w kocyk czy pieluszkę tetrową sprawi, że maleństwo się uspokaja. Pamiętaj aby zawsze zostawić odkrytą główkę niemowlaka, aby się nie przegrzało. Niektóre mamy na noc mocniej  zawijają bobasa, zaś w ciągu dnia luźniej.
Płacz dziecka sen
Niemowlę śpi gdy czuje się bezpiecznie.

cieszę

Niemowlę płacze gdy jest ZNUDZONE

Niemowlę gdy potrzebuje uwagi, stymulacji, także przez płacz daje Ci to do zrozumienia. Co robić gdy dziecko płacze ponieważ jest znudzone:

 • Weź dziecko na ręce, sama obecność rodzica będzie stymulować niemowlaka.
 • Przytul niemowlaka chodząc z nim, kołysząc go.
 • Zmień otoczenie dziecka.
 • Włącz kojącą muzykę, puść bieżącą wodę, niemowlaki bardzo lubią słyszeć rytmiczne dźwięki przypominające im szumy z brzucha mamy.
 • Śpiewaj maleństwu, czytaj mu książkę, opowiadaj o jego otoczeniu.
 • Zainteresuj dziecko zabawkami odpowiednimi na jego wiek.
 • Wykąp malucha, mów do niego kąpiąc go; kąpiel i odpowiednia temperatura wody spowodują, że dziecko się zrelaksuje i będzie czuć się dobrze i wygodnie.
 • Masuj całe ciało maleństwa, rączki, stópki, dotykaj paluszków przy tym śpiewaj piosenki lub mów wierszyki;  możesz dziecko masować przez ubranie lub na golaska, ale wtedy pamiętałaby aby była odpowiednia temperatura otoczenia; Twoje ręce także muszą być ciepłe aby masaż sprawiał dziecku przyjemność; nie wszystkie niemowlaki lubią kiedy dotyka się ich całe ciało, bądź czujny i patrz co lubi Twoje maleństwo. Pamiętaj, nie masuj dziecka przed lub po posiłku.
 • Połóż sobie dziecko na ręku, tak aby Twoja ręka masowała jego brzuszek, a druga mogła masować plecy; jest to bardzo stymulująca dziecko pozycja; niemowlaki bardzo lubią być tak noszone.
jak nosić niemowlaka
Dzieci bardzo lubią być tak noszone.
 • Sprawdź oznaki choroby takie jak podwyższona temperatura, spuchnięte dziąsła, itd. skontaktuj się z lekarzem.

rozdrażnione

Niemowlę płacze gdy jest ROZDRAŻNIONE (dyskomfort lub ból)

Może być wiele powodów płaczu maluszka spowodowanego dyskomfortem lub bólem dlatego trzeba jak najszybciej ten powód rozpoznać i załagodzić.

 • Sprawdź czy pieluszka nie jest brudna, przebierz dziecko w wygodnym dla niego miejscu, pamiętaj abyś miała ciepłe ręce.
 • Sprawdź czy niemowlę nie ma odparzonej pupy.
 • Sprawdź ubranka czy nie są za ciasne, czy nie metka nie uwiera, czy paluszki nie są zawinięte w śpioszkach.
 • Jeżeli myślisz że powodem rozdrażnienia maleństwa są gazy, posadź dziecko, masuj jego plecki aby mu się odbiło, lub delikatnie masuj brzuszek maleństwa gdy leży; pamiętaj aby zawsze masować w tym samym kierunku.
 • Nie tylko gazy czy kolka mogą być powodem rozdrażnienia niemowlaka, ale także zaparcia. Jeżeli maleństwo ma zaparcia i nie może zrobić kupki, jeżeli karmisz piersią, sprubuj zmienić dietę, jeżeli karmisz sztucznym mlekiem poinformuj lekarza o problemach aby mógł zasugerować inną mieszankę. Możesz maleństwu pomóc zrobić kupkę przez masaż odbytu wilgotną, ciepłą kąpką. Pamiętaj, nie wkładaj nic do pupy dziecka! możesz znaleźć na internecie rady jak wkładanie termometru aby pobudzić robienie kupki, możesz zrobić krzywdę delikatnym błonom wewnętrznym niemowlaka, możesz dziecko uzależnić od pomagania mu w robieniu kupki i jego mięśnie przestaną pracować aby wydalać kupę. Najlepiej poradź się lekarza!
 • Zrób dziecku masaż brzuszka, pomożesz mu puścić bączka czy zrobić kupę. Obejrzyj poniżej film szkoleniowy jak wykonać masaż brzuszka, który ukoi kolki, gazy i zaparcia.
 • Sprawdź czy otocznie dziecka jest wygodne, czy nie leży na czymś, czy jest maleństwu wygodnie. Niemowlaki jak dorośli jedni będą twardo spali inni będą jak księżniczki na ziarnku grochu, którym najmniejsze zawinięcie prześcieradła będzie przeszkadzać.
 • Powodem bólu może być ząbkowanie, możesz dać smoczek, gryzaczek (jeżeli wcześniej ochłodzisz gryzak w lodówce szybciej ukoi to ból niemowlaka).
 • Spróbuj nosić dziecko w pozycji leżącej na brzuszku (patrz zdjęcie wyżej), dzieci to bardzo lubą kiedy ciepła ręka rodzica masuje brzuszek.
 • Możesz wykąpać maluszka w ciepłej wodzie, która go zrelaksuje i uspokoi, po kąpieli możesz zrobić masaż niemowlakowi.Sprawdź oznaki choroby takie jak podwyższona temperatura, spuchnięte dziąsła, itd. skontaktuj się z lekarzem.
 • Sprawdź oznaki choroby takie jak podwyższona temperatura, spuchnięte dziąsła, itd. skontaktuj się z lekarzem.

bla

Niemowlę płacze z powodu STRESU/kolki, gazy

Gdy niemowlę jest zdenerwowane lub zestresowane płacze. Powodów takie płaczu może być wiele, nowe miejsce, goście, jasne światło, nowe zapachy, kolka, gazy, dyskomfort spowodowany nadciągającą kupką.

Najczęściej to wieczorem maleństwo płacze z powodu nerwów lub stresu i zdaje się, że nie można dziecka uspokoić. Niemowlę może tak płakać po dniu pełnym wrażeń – wyprawa do centrum handlowego, wizyta gości. Bobas odreaguje taki dzień płaczem. Pamiętaj aby dobierać „atrakcje” dla niemowlęcia zgodnie z jego wiekiem. Jeżeli zabierasz maluszka w nowe miejsce, staraj się go odizolować od zbyt wielu bodźców. Możesz to zrobić trzymając bobasa w chuście, w wózku, osłonięte w siedzeniu samochodowym.

Jak ukoić płacz zestresowanego niemowlaka:

 • Wycisz pokój dziecka, przygaś światło; włóż maleństwo do chusty lub trzymaj je blisko ciała w płodowej pozycji (nawet dorośli gdy są zdenerwowani, boli ich coś lubią się zwinąć w kuleczkę), kołysz niemowlaka mówiąc do niego delikatnym, cichym głosem lub śpiewaj.
 • Zawiń niemowlaka w ciepły kocyk, tak aby rączki były unieruchomione. Możesz ogrzać kocyk (uważaj żeby nie był za gorący). Tak zawinięty maluszek czując się bezpiecznie, szybciej się zrelaksuje i wyciszy.
 • Weź dziecko na ręce, noś je, kołysz, lub usiądź z maleństwem, trzymaj je blisko ciała (najlepiej abyś przytuliła dziecko to swojego nagiego ciała), aby niemowlę słyszało bicie Twojego serca, zrelaksowany oddech.
 • Wykąp dziecko w wyciszonej łazience, nie zachęcaj go do zabawy, mów cicho. Ciepła woda w odpowiedniej temperaturze wyciszy maluszka. Pamiętaj aby w łazience było ciepło, żebyś Ty miała ciepłe ręce, kiedy będziesz wycierać maluszka, aby ręcznik i ubranka były ciepłe.
 • Zrób masaż niemowlakowi  w cichej atmosferze, przygaszonym świetle, masuj jego całe ciało, nogi, rączki oraz delikatnie dotykaj maluszka po twarzy.
 • Jeżeli karmisz piersią przyjrzyj się swojej diecie, która może być powodem kolki u Twojego maleństwa, wyeliminuj z diety ciężkostrawne posiłki, samożone produkty, najlepiej jedz gotowane warzywa, białe mięsa, wędliny domowej roboty. Jeżeli karmisz sztucznym mlekiem, zmień na mleko bez laktozy konsultując się wcześniej z lekarzem.


Zobacz sposoby na płacz dziecka według  Andrei Grace autorki książki „Naucz się sama: sen dziecka.”

 
Sprawdzaj naszą stronę. Regularnie będziemy dodawać rady aby pomóc Ci ukoić płacz Twojego malucha.


50 uwag do wpisu “101 sposobów na płacz dziecka

  1. Kiedyś palnowałam oddzielny wpis o tym smoczku zrobić, bo wiele osób się o niego pyta. To jest smoczek Aventu, nie wiem dlaczego w Polsce nie sprzedawany, kosztuje około 10 zł za 2 sztuki, a w Stanach w szpitalach dają go gratis. Mój maż gdy był w Stanach miał przykazane kupić parę rzeczy, smoczek oczywiscie wziął najtańszy 🙂 ale uspokajacz jest niesamowity. Mimo że najtańszy to smoczek to jak się przyjżeć tym niemowlakom gwiazd, to wszyskie je mają… bo naprawdę cudownie się sprawdza. Jakby była potrzeba służę pomocą i chętnie wyślę jako, że teraz redyzuję w Ameryce 🙂 no tylko że cena będzie 10 zł plus przesyłka… nie wiem ile? http://www.target.com/p/philips-avent-bpa-free-soothie-pacifier-0-3-months-green-2-pack/-/A-13956486#prodSlot=dlp_medium_1_1&term=soothie+pacifier

   1. Witam, byłabym zainteresowana takim smoczkiem, jeśli to nadal aktualne 🙂
    Pozdrawiam, Magda Z

   2. Pani Magdo, aktualne, dopóki jestem w Stanach, a zapowiada się że bardzo długo, to aktualne. Napiszę prywatnie na emaila.

   3. Pani Patrycjo, właśnie wysłałam Pani Magdzie 2 zestawy po 2 smoczki, razem z przesyłką, która niestety jest najdroższa, zamyka się to w 90 zł. Niestety nie wychodzi tanio, ale w Polsce są dostępne smoczki WubbaNub, które mają właśnie ten smoczek Aventu z doczepioną maskotką (nie wiem czy się nie wycofali już z rynku), i koszt takiego jednego smoczka to 64 zł, więc za 4 smoczki 90 zł nie jest źle 🙂 Napiszę prywatnie emaila ze zdjęciem wysłanych dosłownie wczoraj smoczków.

   4. Pani Magdo, czy istnieje jeszcze możliwość wykorzystania Pani do wysłania smoczków dla mojego synka? 🙂 Jak wyczytałam, są to smoczki dla maluchów od 0-3 m-cy, a czy są dla trochę starszych? Mój maluch ma teraz 2 m-ce, więc jesteśmy na granicy 🙂 Pozdrawiam gorąco.

   5. Witam Pani Magdo:)) Ja również chciałabym ten smoczek! Moja 4tygodniowa córeczka nie chce zassać żadnego- z strasznie dużo ciągnie cycusia i widzę, że ma dużą potrzebę ssania-nawet gdy nie jest głodna chce cyca:) Mój pierwszy synek nie był smoczkowany, ale teraz widzę, że bez smoka się nie obejdziemy.Pozdrawiam!!

   6. Pani Aniu odezwę się prywatnie emailem, ale oczywiście nie ma sprawy. Tak jak poniżej pisałam przesyłka ze smoczkami zamyka się w 90zł, lepiej jednak pocztą amerykańską bo przez Polski sklep paczka jest za mała, i trzeba jakieś tam min zapłacić i wychodzi na to samo, tylko że dla mnie kawał drogi a pocztę mam pod nosem 🙂

 1. Witam,
  ja również byłabym zainteresowana takim smoczkiem – byłby to dobry prezent dla mojej siostry i jej dzidzi 🙂 która niestety – non stop płacze ;/ prosiłabym o kontakt na maila

  1. Dla wiadomości reszty zainteresowanych mam, ojców, sióstr itp 🙂 Pani Magda jest aniołem – wysłała mi smoczki, o które prosiłam. Doszły do mnie całe i zdrowe 😀 Jeszcze raz dziękuję :*!

  1. Witam Pani Agnieszko. Jest jak najardziej możliwe. Na razie z niecierpliwością czekam aż dojdą do Polski smoczki które wysłałam miesiąc temu, a które poczta twierdzi że powinny dojść w ciągu 10 dni. Co prawda to kiepski sezon na wysyłanie paczki.

   1. jak Pani myśli z doświadczenia, czy mój bezsmoczkowy 4-miesięczny synek, który odrzuca 15 modeli smoczków mógłby zaakceptować ww. Soothie? Karmię synka naturalnie, w razie potrzeby to właśnie pierś go uspokaja, a ostatnio jego kciuk. Czy ten model jest w stanie pokonkurować ze mną i z kciukiem?
    PS: pozdrawiam i gratuluję wspaniałego projektu!

   2. haha trudno powiedzieć. Moja Helenka ssie zamiennie smoczek i palec :/ Syn tylko palca ssał, smoczków nie chciał. Za to moja druga córka ona by tylko smoczek ssała, jak nie było smoczka to wsadzała palec. Najstarsza za to ani smoczek ani palec. Co dziecko to inne. Naprawdę nie wiem, ale jeżeli chce Pani smoczek to teraz jest moment żeby się zdecydować, bo koleżanka leci do Polski na święta w niedzelę wylatuje i mogę jej jeszcze podrzucić. Dziś kupiłam właśnie dla niżej podpisanej pani Agnieszki 🙂

 2. Witam,
  🙂 no to uwierzyłam, że zależy to od dziecka 🙂
  Gdyby nie był to kłopot poproszę o smoczek 3+, szczegóły możemy ustalić mailowo.
  z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!

  1. Pani Katarzyno, napiszę emaila, ale niestety dość długo idzie taka przesyłka. Czyli miesiąc, możliwe że to dlatego że był to świąteczny sezon, stąd tak długo to trwało, dodatkowo w przyszłym tygodniu będę słała rzeczy przez polski sklep, podobno jest szybciej.

   1. Pani Paulino, sam smoczek w opakowaniu są dwa kosztują 3.75 USD, reszta to koszt wysłania, pudełko itd. Generalnie powinno się zamknąć w 70 zł, jeżeli wyślę 2 opakowania czyli razem 4 smoczki, bo tak większość pań woli. Przesyłka jest tu najdroższa. Do tej pory wysyłałam pocztą amerykańską i wysłanie 2 opakowań zamykało się w 90 – 100zł. Jednak, zauważyłam że wysyłanie paczek przez polski sklep jest dużo szybsze i tańsze, ale niestety jest on po drugiej stronie Waszyngtonu, więc doliczam sobie tutaj mój koszt dojazdu i robię to raz na jakiś czas. W tą sobotę będę pierwszy raz słać smoczki przez polski sklep, więc nie wiem ile wyniesie przesyłka lotnicza, ubezpieczona, ale spodziewam się więcej niż 10 USD:)

  1. Pani Kasiu, ja na wakacje jadę z dziećmi do Polski 22 czerwca, 23 czerwca jestem w Polsce, także mogę Pani kupić smoczki opakowanie 3.75 USD kosztuje, są 2 smoczki w 1 pakowaniu, przywiozę to ze sobą i do Pani wyślę albo kurierem za 14 zł albo pocztą też jakoś za 10 zł, także bedzie je Pani miała pod koniec czerwca. Jak wyślę ze Stanów to wyjdzie czasowo na to samo tylko 50zł zapłaci Pani za przesyłkę.

 3. Witam Pani Magdo,
  nie wiem czy nadal tu Pani zagląda i czy jest jeszcze możliwość zakupienia za Pani pośrednictwem smoczków?

  1. haha tak tak zaglądam. To znaczy bloga staram się prowadzić regularnie, na tą podstronę to już nie tak często wchodzę ale dostaję info na maila że jest komentarz. Tak jak Pani chce to mogę kupić nie ma problemu, dodam że widzę się z koleżanką z Polski za miesiąc mogę jej dać żeby wzięła do Polski, a potem to bym do niej kuriera podesłała żeby od niej odebrał smoczki i Pani dostarczył.

   1. Tak, ciągle tu jestem, tylko zarobiona więc nie uaktualniam postów, ale tak smoczek czy co kolwiek mogę kupić i wysłać.

 4. Witam serdecznie, czy bylaby mozlliwosc skorzystac z Pani pomoc w kwestii smoczkow dla mojego 3,5 miesiecznego synka
  Pozdrawiam

  1. Pewnie będzie taniej, choć przesyłka z UK bardzo podobnie kosztuje co z USA. Zastanawiam mnie dlaczego nie ma tych smoczków w Polsce jeżeli jest AVENT. Ale nie da się ukryć że Polski klient jest bardzo tradycyjny, lubi i kupuje to co zna, resztę krytykuje. I tak na youtube są komentarze że ten smoczek jest za duży, że niemowlę się nim udławi itd. itd. gdzie jest to właśnie smoczek przeznaczony dla tych najmniejszych bobasów, rozdają go w szpitalach w USA, stąd jest taki popularny.

 5. tłumacz płaczu totalnie się dla mnie nie broni:D jeszcze z takich małych pomocników mogę podrzucić ciepłego misia mr b z lullalove, też bardzo dobry uspokajacz/usypiacz i nie trzeba wrzątku i mikrofali:) u nas suszarka totalnie nie działa):

  1. Urządzenie na pewno nie jest dla wszystkich. Dla mnie się niania elektroniczna nigdy nie broniła, bo mieszkałam w mieszkaniu, gdzie zawsze słyszałam dziecko, a w nocy spało z nami w sypialni. Teraz mieszkamy w dużym domu i niani też nie kupię, bo po co jak co ale słyszę jak dziecko płacze, a może jestem bardziej wyluzowana :). A dziś zdaje się że niania elektroniczna to podstawa wyprawki 🙂 WhyCry’a jak nic wykąpię z szuflady, choć może się okazać że piąty maluch będzie kochanym aniołkiem, i nigdy tego whycry’a nie użyję 🙂

 6. jeśli chodzi o smoczki uspokajające to moge polecic takie od nuka, nie są drogie, wszedzie mozna je dostac no i mają piekne wzorki, naprawde sprawdzają sie w trudnych sytuacjach:):)

 7. U nas dziecko przestaje płakać jak bierze się go na ręce i trochę ponosi, ale staramy się nie za często to stosować by nadmiernie dziecka nie przyzwyczaić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s