Czy karmienie piersią zwiększa ryzyko depresji?

Wszystkie słyszałyśmy,  że karmienie piersią jest „najlepsze”. Karmienie piersią jest dla kobiet naturalne, „proste” i praktyczne.  Według propagujących ten typ karmienia, ma ono same zalety .  Dla ogromnej części młodych mam karmienie piersią wcale nie łatwe ani początkowo przyjemne, wystarczy przejść się do szpitala na pierwszy lepszy odział poporodowy. Najnowsze rezultaty badań przeprowadzonych przez University of North Carolina, wskazują że istnieje silne powiązanie pomiędzy depresją poporodową, a problemami z karmieniem piersią.

„Odkryliśmy, że kobiety nielubiące karmić piersią były aż o 42% bardziej narażone na wystąpienie depresji poporodowej dwa miesiące po porodzie, w porównaniu do kobiet , którym karmienie piersią sprawiało przyjemność. Dodatkowo odkryliśmy, że matki które odczuwają duży ból od pierwszego dnia karmienia, były dwa razy bardziej narażone na depresję,” mówi Stephanie Watkins, główna autorka badania.

Wynika z tego, że byłam bliżej depresji poporodowej niż myślałam. Przyjemność z karmienia piersią zaczęłam odczuwać dopiero po paru tygodniach, początkowo ból sutków był nie do wytrzymania , a każde kolejne przystawienie malucha do cyca powodowało, że zaczynałam się zastanawiać jak długo jeszcze będzie boleć. Badania pokazują, że nie wolno ignorować tego problemu, przymuszać kobiety do karmienia piersią, bo jest to najlepsze dla dziecka. Matki, lekarze, rodzina wszyscy poważnie powinni brać pod uwagę niechęć kobiety do karmienia. Wszędzie słyszymy, że pierś dla dziecka jest najlepsza, ale naprawdę dla maluszka najlepsza jest szczęśliwa i zdrowa mama.

Co czułyście gdy zaczęłyście karmić dziecko piersią?
Źródło: http://news.unchealthcare.org/news/2011/july/mothers-with-breastfeeding-difficulties-more-likely-to-suffer-postpartum-depression

Jedna uwaga do wpisu “Czy karmienie piersią zwiększa ryzyko depresji?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s