Zobacz wspaniałą gimnastyczkę, która podbija Amerykę mimo, że jest niewidoma!

Wyjątkowo inspirująca nastolatka, która mimo swojej niepełnosprawności jest świetną gimnastycznką. Uprawiałam ten sport przez ponad 10 lat i wiem ile wysiłku i odwagi potrzeba, żeby nauczyć się najprostrzych rzeczy. Mam ogromny podziw dla Loli, która mimo strachu, trudności robi to co kocha, co ważniejsze nie gorzej od swoich koleżanek z którymi trenuje.


Lola cierpi na chorobę, która powoduje, że jej oczy przez cały czas się poruszają, co sprawia, że widzi podwójnie, nie ma wyczucia odległości. Legalnie Lola uważana jest za niewidomą.

Mimo swej przypadłości dziewczynka poruszyła tłumy na zawodach gimnastycznych w Karlifornii, gdzie startowała obok innych zawodniczek. Sędziowie nie mieli pojęcia, że Lola nie widzi i byli pod wrażeniem jej umiejętności. Lola wykorzystuje zmysł dotyku aby zrekompensować słaby wzrok. Gdy widzi podwójnie cz potrójnie, skupia się na wyczucie otoczenia stopami i rękami.

dlaczego płacze

Lola zalicza więcej upadków, które są bardziej bolesne i poważniejsze niż jej koleżanek, mimo to wraca na salę gimnatyczną i nie przestaje trenować. Jej przypadłość została wykryta w wieku 2 lat. Ponieważ Lola uwielbiała wspinać się na placu zabaw, mama zaprowadziła ją na salę gimnastyczną. Lola trenuje odkąd skończyła 3 latka i mimo że jej mama zawsze wstrzymuje oddech gdy ją widzi na zawodach, od początku wspierała ją w treningach.

sposby na płacz

Lola w przyszłości planuje być trenerem gimnastyki. Z jej samozaparciem i dążeniem do celu mimo bólu i przeszkód, nie wątpię, że Lola któregoś dnia będzie wspaniałym trenerem. Dla mnie Lola jest ogromną inspiracją, zwłaszcza gdy przychodzi gorszy dzień i mam ochotę ponarzekać, że nic mi nie wychodzi 🙂

płacz noworodka

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2105335/Lola-Walters-Blind-teenage-gymnast-taking-America-storm.html?ito=feeds-newsxml

Jedna uwaga do wpisu “Zobacz wspaniałą gimnastyczkę, która podbija Amerykę mimo, że jest niewidoma!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s