Zjadłabyś swoje łożysko? Zobacz co możesz zrobić po porodzie z łożyskiem.

Gwiazda serialu Mad Men, January Jones w ostatnim wywiadzie ujawniła, że zjada swoje łożysko. Zobacz film jak profesjonalna „kucharka”, zaraz po porodzie zmienia łożysko w pożywne kapsułki z proszkiem z zasuszonego łożyska.

W Stanach Zjednoczonych trend przetwarzania łożyska do konsumpcji staje się coraz bardziej popularny. Kobiety zaraz po urodzeniu dziecka proszą szpital o  zwrot łożyska, następnie wyszkolona „kucharka” w kuchni młodych rodziców (według amerykańskiego prawa łożysko można przetworzyć tylko w domu właścicielki) czyści, gotuje i suszy ludzkie łożysko, aby na zakończenie zostawić apetyczne kapsułki z proszkiem. Kapsułki można połykać lub dodawać do posiłków. Cena usługi… około 300 $.

„Mam wspaniałą doulę, która dba o to abym jadła pożywnie, witaminy i herbaty, z kapsułkami z łożyskiem. Łożysko zostaje wysuszone, a następnie przetworzone w witaminy. Początkowo, nie bardzo byłam do tego przekonana ale jesteśmy jedynymi ssakami, które nie jedzą swojego łożyska,” powiedziała January Jones. Jak dla mnie to żaden argument, właściciele psów wiedzą, że pieski nie tylko zajadają swoje łożysko po porodzie, ale także potrafią zjeść swoją kupkę, lub jak ostatnio mój piesek skonsumował kupkę Amelki nim zdążyłam wylać ją z nocnika.

Chińczycy wierzą, że jedzenie łożyska poprawia sprawność seksualną oraz sprzyja długowieczności. Nowy tren, który rozwija się w Stanach to wiara, że zjedzenie łożyska oraz pępowiny zapobiega depresji poporodowej oraz pomaga młodej mamie w produkcji mleka. Można, także kapsułki zamrozić i spożywać po latach w czasie menopauzy.

Łożysko jest  przejściowym narządem płodowym, występującym tylko u ssaków. U człowieka łożysko kształtuje się w 12 tygodniu ciąży.  Za pomocą łożyska zarodek otrzymuje z krwi matki pokarm i tlen, a oddaje dwutlenek węgla oraz zbędne produkty przemiany materii. Dzięki łożysku dziecko dostaje składniki odżywcze, witaminy, przeciwciała, wirusy itd. Łożysko zwykle wydalane jest w ciągu 5  do 15 minut od urodzenia dziecka. Jest to trzecia faza porodu kiedy to łożysko odkleja się i zostaje wydalane.

January Jones, niemowlaki gwiazd
January Jones z synem

Przede mną jeszcze jeden poród, więc szansa na odzyskanie łożyska, ale chyba nie przeszłaby mi przez gardło taka kapsułka. Połykanie wszelkich witamin w ciąży jest dla mnie problemem, zawsze mi to staje w gardle, kapsułka z łożyska na pewno by się cofnęła. Nie wątpię, że tak przetworzone łożysko jest pełne różnych środków odżywczych… ale znam lepsze sposoby na wydanie 300 $.

Przyszłe mamy, co Wy na to?

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81o%C5%BCysko_%28anatomia%29 , http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,1908442,00.html

Jedna uwaga do wpisu “Zjadłabyś swoje łożysko? Zobacz co możesz zrobić po porodzie z łożyskiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s