Lalki, które dziewczynki karmią piersią. Fajna zabawka?

Są lalki, które siusiają, gugają, płaczą i setki rodzai lalek bobasów do karmienia butelką. Marzyłam o takiej gdy byłam mała 🙂 A lalka, którą można karmić piersią? Czy to nieodpowiednia zabawka dla dziecka?

Lalka bobas wydaje dźwięki ssania piersi, a po karmieniu musi beknąć, w przeciwnym razie zacznie płakać. Już widzę moje córki, które dosłownie biłyby się która teraz będzie karmić. A jednak gdy lalka weszła na amerykański rynek można było usłyszeć same głosy oburzenia.

lalka do karmienia piersią płacze bobas

Uważam, że pomysł jest genialny. Każde z moich dzieci gdy urodziło się młodsze, naśladując mnie karmiło piersią lalki, nosiło w chuście, przewijało… zwłaszcza „kupki”  :). Nowa lalka ma załączony „biustonosz” choć właściwie to nie biustonosz tylko bardziej fartuszek z czujnikami, kiedy przysunie się bobasa, lalka zaczyna „ssać”.

Jak zwykle najbardziej krytyczni są Ci, którzy lalki nie widzieli w zabawie, którzy uważają karmienie piersią za wstydliwe, lub coś co dotyczy świata dorosłych. Goła pierś w Stanach jest przez większość ludzi odbierana przez pryzmat seksualności, stąd taka lalka od razu jest uważana za nieodpowiednią, przez wiele mam,  niesmaczną.

Nie będę wnikać w dyskusję promujących karmienie piersią i tych którym publiczne obnażanie choćby kawałka piersi przeszkadza, ja widzę bardzo fajną zabawkę, którą moje córki i syn gdy był mniejszy by pokochały. A Wam jak się te bobasy podobają?

2 uwagi do wpisu “Lalki, które dziewczynki karmią piersią. Fajna zabawka?

  1. Ja muszę przyznać że mnie osobiście takie lalki które można karmić piersią nieco przerażają. Generalnie jak najbardziej jestem za lalkami typu bobas, a nie jakieś potwory Monster High czy Barbie. Jednak myślę że za dużo bajerów nie potrzeba żeby dziecko miało frajdę. Moja córka uwielbia się bawić lalkami bobasami. Jej ukochana lalka wygląda tak http://lalki-berenguer.pl/pl/duze-lalki/11-duza-lalka-realistyczny-bobas-noworodek-43cm-nina-dziewczynka.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s