Tęczowe dziecko to cud po burzy.

Tęczy ostatnio dużo w social mediach, za kilka dni będzie jej jeszcze więcej, prawdziwej tęczy, która symbolizuje nadzieję, piękno i szczęście. 22 sierpnia w USA obchodzony jest dzień „tęczowego dziecka”. Słyszałyście o „tęczowych dzieciach”?

Jeżeli nie, to dlatego, że pojęcie „tęczowego dziecka” znane jest przede wszystkim rodzicom, którzy posiadają taki cud czyli dziecka „urodzonego po poronieniu, urodzeniu martwego dziecka lub śmierci niemowlęcia”. „Tęczowe dzieci” oznaczają nadzieję i uzdrowienie po stracie, są jak tęcza po burzy, szczęście po trudnym, ciemnym czasie.

View this post on Instagram

Story&pic📸 by @codiishername „Oczekiwanie na moje drugie tęczowe dziecko, które przyjdzie na świat za pięćdziesiąt kilka dni, sprawia, że powracają do mnie wszystkie te emocje, o których myślałam, że już nie powrócą, gdy urodziłam i wzięłam w ramiona moją starszą córkę. Nie byłam przygotowana na kolejne poronienie. Nie byłam przygotowana, by zmierzyć się z tym ponownie. I nie byłam też przygotowana na to, co przez to wszystko ta ciąża uczyni ze mną emocjonalnie. Lecz ta tęcza, którą dostałam, by nosić jeszcze ten jeden raz, ta druga tęcza nadziei, odwagi i boski dowód wiary, jest jeszcze bardziej prawdziwa. Nigdy nie przestawaj próbować znaleźć tęczę, po tym jak zmoczy Cię deszcz. Gdy cała nadzieja wydaje się stracona, pamiętaj proszę, że burza w końcu przemija, a tęcza czeka na horyzoncie. Po moich stratach wciąż płyną łzy. Te dwie daty w kalendarzu każdego roku przypominają mi, kiedy każda z nich się zdarzyła i przynoszą ze sobą wciąż silne emocje, które zwalają mnie z nóg. Przez te straty, bywa że szczęście, które zazwyczaj wiąże się z byciem w ciąży, jest podkopywane niepokojem o zdrowie Twojego dziecka i Twojej ciąży. To wiecznie obecne uczucie bycia nie w 100% kompletną wciąż tu jest, bo istnieje dwoje ludzi, których nie będzie dane mi spotkać, dopóki nie spotkamy się w niebie i przytulimy po raz pierwszy. Niecierpliwie wyczekując tego kwietniowego dnia, gdy będzie mi dane wziąć w ramiona moje ostatnie maleństwo, zostawiam Cię z tą myślą: ta tęcza jest zawsze większa, zawsze potężniejsza od jakiejkolwiek burzy, przez którą przeszłaś. Ta tęcza przynosi nadzieję, miłość, odwagę i odradza Twoje mamine serce. Tęcza, poprzez swoje piękno, przypomina każdemu, kto na nią patrzy, że modlący się będą wysłuchani, a wiele nadziei i sił czeka, aby się w końcu pojawiła.” 🌈 #stajacsiemama #rodzew2020 #wciazy #ciaza #ciąża #wciąży #poronienie #strata #teczowedziecko #tęczowedziecko #miłość #mama #dziecko

A post shared by Ciąża | Historie ciążowe (@wciazy) on

15% do 25% ciąż rozpoznanych kończy się poronieniem. Dla wielu kobiet długo starających się o dziecko jest to traumatyczne przeżycie, o którym nie mówią. Sam pomysł o informowaniu o ciąży dopiero gdy zacznie się drugi trymestr oznacza, że jeżeli dojdzie to poronienia to będzie to tajemnica. Żałobę po stracie nienarodzonego dziecka, którą powinno się przeżyć aby uleczyć smutek, żal i cierpienie jest jeszcze bardziej bolesną tajemnicą. Matki nigdy nie zapominają o nienarodzonym dziecku, nieważne jak wcześnie w ciąży odeszło.

Dzień „tęczowego dziecka” to nie dzień utraconego dziecka, gdy wspominamy aniołki, które odeszły. Jest to dzień, w którym świętujemy życie po burzy, szczęście i miłość, które otrzymujemy od „tęczowych dzieci”.

Jeżeli macie „tęczowe dzieci” pochwalcie się nimi w social media dodając #teczowedzieci. Gabriel moje piąte dziecko i Monika, szósta, są „tęczowymi dziećmi”. Dwa miesiące po poronieniu zaszłam ponownie w ciążę. Nie byłoby Gabriela, gdyby nie aniołek, który odszedł.

Gabriel ze zrobioną przez siebie tęczą.
Monika 5 miesięcy!

Dzień „tęczowego dziecka” został zainicjowany przez mamę walczącą z niepłodnością, która przeszła bolesną drogę by urodzić dzieci. https://www.whatthefertility.com/sharing-the-journey/ Pierwszy raz święto obchodzone było w 2018 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s